A gyártást tervezõ, programozó, a gyártást számba vevõ számítógépes rendszerek az adott gyártási technológiától függõen mindig speciálisak. A „HiiR” rendszerbe eddig kétféle merõben más gyártási technológiát alkalmazó Cég gyártást támogató alrendszerét integráltunk.
A gyártási alrendszerek egyik meghatározó funkciója a termékek darabjegyzékének létrehozása és tárolása. Megoldásunk szerint a fastruktúra szerint felépülõ darabjegyzék beépülési szintjeinek nincs korlátja. Az eddig létrehozott darabjegyzék 12 beépülési szintet tartalmaz.
Gyártás alrendszereink két merõben különbözõ gyártási technológiát mûködtetõ Cégnél üzemelnek.
1. Az egyik, egy mûanyag csomagoló anyagokat (rekeszek, ládák, kisebb mûanyagtermékek, úgymint pezsgõs dugó, stb.) gyártó Cégnél integráltuk a gyártás alrendszert a „HiiR”-be. A gyártást automata és félautomata gépeken végzik.
Az alrendszer funkciói ebben az esetben:
- Gépenként elõre programozott tervezés, anyagszükséglet számítás
- A gyártási terv és a tényleges gyártás összevetése alapján lemaradás esetén automatikus felpótlás.
- Termelés számbavételét mûszakok végén a mûszakvezetõ kezdeményezi. Ezt követõen a MEO minõsítése következik, majd a termelési osztály revíziója fejezi be.
- A számbavétel utolsó mozzanataként a gyártott termékek automatikusan készletre vételezõdnek. A felhasznált anyagok pedig automatikusan kivezetõdnek a készletbõl. A mûszakokban dolgozók bérszámfejtéséhez szükséges termelési adatok is a számbavétel fázisában automatikusan keletkeznek.
2. Másik megoldásunk egy mezõgazdasági gépeket és a hozzájuk csatlakoztatható adaptereket gyártó Cégnél mûködik. Ebben az esetben a gyártás tervezés, bruttó, nettó anyagszükséglet számítása, beszerzési javaslat, mûveleti lapok készítése, stb. folyamatokat fedi le. Itt is közvetlen adatkapcsolat van a készlet alrendszerekkel.