Az alrendszert Cége sajátosságaitól és a „HiiR” használatba vett alrendszereitõl függõen többféle célra használhatja.
Az utókalkuláció feladata az, hogy kalkulációs egységenként összegyûjtse a ráfordításokat, nyilvántartsa a vetítési alapokat, végezze el a költségfelosztást és számítson önköltési árat.
Mi lehet az utókalkulációs egység?
0 Termék, 0 Szolgáltatás, 0 Project, 0 Bármilyen „végtermék”, melyet Cége létrehoz.
Hogyan csoportosíthatók a ráfordítások?
A költségnemeken túl egy tetszés szerint kialakítható kalkulációs séma alapján. A kalkulációs sémában kialakított csoportokat a költségnem számlákhoz kell hozzárendelni.
Mikor keletkeznek az utókalkulációba bevont ráfordítások?
Akkor amikor a „HiiR” bármelyik alrendszerében az utókalkulációs egységre hivatkozott esemény bekövetkezik. Pl. anyagfelhasználás, bérfelosztás, stb. Az alrendszer, mint befogadó alrendszer automatikusan fogadja ezeket az eseményeket, megjelölve, hogy honnan érkeztek.
Az alrendszer különleges funkciója:
Az önköltségi ár változás okozta készletérték különbözet egy adott fordulónapra visszamenõlegesen is meghatározható. Ezáltal hatása évközi beszámolókban is megjeleníthetõ.
Szolgáltatások:
- Azonos fordulónappal az önköltségi ár többféle verziója is elkészíthetõ. Új önköltségi árak számítása tárgy éven belül bármikor kezdeményezhetõ.
- Azonos fordulónappal, ugyanaz az önköltségi ár verzió többször is átvezethetõ a készleten. Az átvezetés nem kötelezõ.
- Információk a ráfordításokról különbözõ vetületben és csoportosításban pl. költségszámla, költségnem, munkaszámra a ráfordítások tételesen és halmozottan kalkulációs csoportonként mennyiségben és értékben.
- Információk a fedezeti hányadról.